Strecha tvorí neoddeliteľnú súčasť domu a právom môžeme povedať že aj najpodstatnejšiu. Preto je veľmi dôležité vybrať si takú strechu, aby nám slúžila a to bez výmeny mnoho rokov.

Pri novostavbách, ale aj rekonštrukciách starších domov treba venovať pozornosť práve streche. Jej tvaru a materiálového zloženia.

Pri starých domoch, kde je strecha zjavne poškodená sa určite oplatí rozmýšľať nad jej rekonštrukciou. Pred jej realizáciou by ste mali posúdiť stav krovu. Ak je krov starý, rozpadáva sa, je napadnutý drevokaznými hubami, plesňami tak je určite vhodné, aby ste investovali do jeho výmeny. Ak je poškodenie krovu menších rozmerov stačí jeho cielená oprava.

Dôležité je však myslieť na to, že drevo použité na stavbu krovu by malo byť chemicky ošetrené. Takéto ošetrenie ho chráni pred škodcami, a zaručí mu dlhšiu životnosť.

To však čo sa výmeny strech nie je jediné, na čo treba dbať. Pozornosť jednoznačne venujte aj skladbe strechy, predovšetkým vtedy, ak priestor pod ňou bude obytný. Použité kvalitné zatepľovacie materiály, izoláciu a debnenie.

Po kontrole krovov a skladbe strechy, prípadnej ich výmeny či izolovania môžeme začať vyberať novú strešnú krytinu. Pri jej výbere sa samozrejme nemôžete rozhodovať len podľa vzhľadu. Všímajte si architektúru a materiálové vlastnosti strechy ako sú predovšetkým hmotnosť krytiny, sklon strechy, špecifickosť prostredia, v ktorom sa dom nachádza. Iné nároky sú na strechy domov, ktoré sa nachádzajú v nížinách a iné v horských oblastiach s častými a bohatými snehovými zrážkami a poveternostnými podmienkami.

Určite vás pri výbere pravej strešnej krytiny prekvapí ich široký výber. Najmä, čo sa týka materiálu, farebnosti, rozmerov a strešných komponentov. Krytinám vládnu plechové strechy, kvôli ich váhe, odolnosti a dlhej životnosti. Kvalitne navrhnutá a realizovaná strecha, alebo jej rekonštrukcia je pravou tvárou celého domu a dodáva mu vzhľad osobitosti a bezpečia.

Chystáte sa na kúpu či výmenu strechy? V stavebniny Jašim vám veľmi radi poradíme a pomôžeme s výberom tej najideálnejšej strechy pre váš dom.